Субота
20.04.2024
00:17
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Коритненська ЗОШ

    Історія Коритненської ЗОШ І - ІІ ступенів

           У кожному селі нашої мальовничої України були школи. Школа на селі була храмом науки.

    Перша згадка про існування школи в селі Коритне іде з 1913 року. А до 1913 року школа в селі Коритне поміщалась в сільській хаті селянина Клімчука Леона Степановича. Під школу вона була тільки пристосована, в хаті був лише один клас. Сам Клімчук Леон Степанович по професії був фельдшером, і також вчителем.Учнів у той час було 10-12 чоловік. Навчання було сезонним: якщо була робота в полі, то в школу ніхто не ходив. У школі - хаті викладалось три предмети : арифметика, письмо , читання. Як вже згадувалось вище, вчителем був Клімчук Леонтій (демобілізований з царської армії).

    Пізніше, десь у 1920-х роках школа була там, де стоїть хата Кучерика Павла. Там вже було таке приміщення, як у школі. Є версія , що це був попівський будинок, переобладнаний у школу. Це був одноповерховий будинок, дерев’яний, критий бляхою. До будинку школи був прибудований ґаночок, зроблені східці. Школа стояла над самою дорогою. В цій школі було 4 класи. Парти були довгі з довгими лавками, за одну парту сідало 4-5 учнів. Навчання вже проводилось круглий рік. Завідував цією школою Вішніцький Микола Остапович. У 1930-1931 роках розкулачували селян і розкулачили Павла Захарового. На місці, де зараз будинок Сташука Володимира було приміщення в яке і перевели з тієї школи 4 клас і майстерню. А там, де зараз будинок Ковальчук Лідії був шкільний майданчик, ділянки, садок, аж до самої долини.

    У 1931-1932 рр в школу приїхали молоді вчителі із далекої Дніпропетровської області: Ситнік Ніна Григорівна та Коновалова Тамара Кузьмівна. Ситнік (Ліщук) Ніна Григорівна все своє життя пропрацювала в селі Коритному і вивчила та виховала не одне покоління коритненських, ювковецьких школярів. Вчителями цієї школи були Ващук, Ільчук, Ситнік.

    У 1932-1933 навчальних роках у школі відкрився 5-й клас, в 1934 - 6-й клас. В населеному пункті до цих часів школа не будувалась, а знаходилась в пристосованих будинках. У 1937 році розібрали церкву і побудували приміщення школи і клуб. У цьому ж 1937 році почав працювати 7 клас, уже у новозбудованій школі. Директором цієї школи був Сорока Іван Якович. Приїхав він із Старосинявського району села Бабине Хмельницької області.

    В 1940 році в селі Коритне була семирічна школа,в якій працювало 14 вчителів і навчалось 270 учнів. Довгань Петро Онуфрійович - вчитель математики, Шойкет Ганна Яківна - вчитель німецької мови , Ситник Ніна Григорівна - вчитель німецької та російської мови , Хотячук Ф.М., Коновалова Тамара Кузьмівна, Захарчук А. П., Солтик Г. С. та інші. Після війни в селі Коритному в пристосованому приміщенні біля клубу була школа , побудована з церкви , а також школа була там , де будинок дитсадка (зараз). Спочатку в школі було 4 класи, а потім стало сім. Працювали у дві зміни в різних приміщеннях. Працювали у паралельних класах (в один клас учні не поміщалися ). Учні були різновікові , з різницею в 3-4-5 років.

    У 1962 році директором школи був Хмелюк І.В., який став ініціатором будівництва нової школи. Школа будувалась за типовим проектом восьмирічної школи. Продовжив будівництво школи Клімчук О.І., який після Хмелюка Івана Володимировича очолив її і будував 10 років. У 1972 році 1 вересня було відкриття нової школи, в якій ми зараз навчаємось. У 1972 році в школі навчалось 206 учнів. Наповненість класів була 30, 33,38 учнів. Початкові класи навчались у класах - комплектах . Навчали їх Палічук Антоніна Трохимівна та Ковальчук Ева Потапівна. У старій школі розмістили їдальню , сільську бібліотеку та квартири для вчителів. При школі працювало дві групи продовженого дня. Вчителями були : Хмелюк М.К., Хмелюк І.В.,Клімчук А.М., Ковальчук О.К., Ковальчук Є.П., Осташевська М.П., Навроцька Т.І., Білоус В.М., Ситник Н.Г., Палічук А.Т., Гуцалюк В.М. У 1981 році біля школи було збудовано нове приміщення їдальні і шкільної майстерні. У 1987 році Клімчук О.І. вийшов на пенсію, а школу очолив Стрельбіцький Михайло Генріхович.

    У 1988 році школу очолила Осташевська Майя Петрівна. Вчителями були : Царук Л.В., Прокоповнюк К.Г., Навроцька Т.І.,Кір*янов І.А.. Палічук А.Т., Нех Л.В., Козакевич Г.Я., Касянчук З.О., Касянчук В.І., Олійник Г.О.,Осташевська З. П. Осташевська Майя Петрівна була директором школи з 1988 по 1993 рік. Під час перебування на посаді директора школи Осташевської Майї Петрівни було зроблено: побудовано сарай, туалет, перекрито школу, поштукатурено їдальню і майстерню, закуплено спортивний інвентар і встановлено на спортивній площадці, закуплено матеріал для перестилання підлоги, 250м металевої сітки для огорожі школи.

     З 1994 року по 2015 рік школу очолювала Прокопивнюк Катерина Григорівна. За період роботи було проведено належну навчально-виховну роботу та поповнено матеріально-технічну базу школи, проведено ремонти школи, їдальні.

    У 2015 році директором Коритненської ЗОШ призначено Царук Людмилу Федорівну. 

    /tr>